Kategorie

Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Aromatyczny koktajl z cennych jak złoto bioolejów i olejków eterycznych, jest wytworną ucztą dla ciała, znaną i stosowaną w dawnych społecznościach słynących z perfekcji w pielęgnacji urody. Naturalna pielęgnacja ciała uznaje biooleje za najlepszych sprzymierzeńców w utrzymywaniu doskonałego piękna i zdrowia. Biooleje dzisiaj także wiodą prym wśród kosmetyków odmładzających i regenerujących ciało, odświeżających umysł, radujących duszę. Ta skarbnica różnorodnych składników odżywczych przenika w głąb skóry, uzupełnia niedobory substancji deficytowych tj. nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i aminokwasów, stymulując naturalne procesy odnowy całego organizmu. Biooleje wzbogacają warstwę ochronną naskórka, poprawiają strukturę i funkcje skóry, podnosząc odporność na rozmaite urazy i choroby, chroniąc ciało przed zgubnym skutkiem nadmiaru promieni UV oraz atakiem wolnych rodników. Kompozycje olejków eterycznych, zasobne w antyoksydanty i cenne dla psychiki substancje, wprowadzają harmonię zmysłów
i wspaniałe samopoczucie.

Palma kokosowa (Cocos Nucifera) należy do rodziny arekowatych, w sanskrycie kalpa vriksha oznacza „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia”. Wszystkie części palmy kokosowej SA użyteczne, począwszy od korzeni, aż do orzecha kokosowego. Palmy kokosowe sięgają nawet do 30m wysokości, rosną wzdłuż wszystkich tropikalnych wybrzeży. Spadające do morza orzechy kokosowe niesione na fali przenoszone są na znaczne odległości. Orzech kokosowy może przebyć nawet 5000km i nie traci swoich właściwości kiełkowania. Młody orzech ma kolor zielony, dojrzewając przechodzi z koloru żółtego do pomarańczowego i dopiero dojrzały osiąga kolor brązowy. Olej kokosowy otrzymywany jest poprzez tłoczenie i rozgrzanie twardego miąższu orzecha. Zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe (90%), a z uwagi na dużą ilość kwasu laury nowego (44-55%) jest olejem o doskonałych właściwościach pielęgnujących suche, zniszczone i łamliwe włosy. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju chronią włosy, przywracają im lekkość i wygładzają ich strukturę, dostarczając im jednocześnie niezbędnych minerałów, takich jak magnez, potas, wapń żelazo. Na skórę olej działa chłodząco i łagodząco. Ma szczególne właściwości nawilżające i odżywcze. Właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne czynią olej kokosowy odpowiednim również w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej. Można stosować go jako olej do masażu, środek poślizgowy i naturalny dezodorant.

Jedna z indyjskich legend mówi o przepięknej księżniczce słońca, która została spalona przez złe czarownice. W miejscu rozsypania jej prochów pewnego dnia wyrosło drzewko z pięknym kwiatem, w którym bezgranicznie zakochał się ówczesny cesarz. Drzewo rosło, kwiat przerodził się w cudowny owoc, a cesarz czuł, że kocha je coraz mocniej. Owoc dojrzał i spadł na ziemię, a z niego ukazała się odrodzona księżniczka słońca... Od tego czasu mango w kulturze indyjskiej jest symbolem miłości, a obdarowanie koszem przepięknych owoców mango jest najszczerszym gestem przyjaźni. Mango jest najważniejszym owocem w Indiach i to nie ze względu na legendę. Roczna produkcja sięga 7 mln ton owoców, sady mangowca zajmują powierzchnię 1 mln ha. Drzewo mango jest wiecznie zielone. Jego wysokość sięga nawet 30m. Małe żółte kwiaty tworzą przepiękne kwiatostany składające się nawet z 7 tys. pojedynczych kwiatków. Owoce mango są duże, z olbrzymią pestką miąższem, który stanowi 50% całego owocu. Masło mango jest pozyskiwane z pestek owoców. Jest bogate w kwas stearynowy i nienasycone kwasy tłuszczowe – linolowy i oleinowy, które przeciwdziałają przesuszaniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Ma bardzo silne właściwości nawilżające i natłuszczające, dzięki czemu łagodzi podrażnienia skóry, dodatkowo działa uelastyczniająco i wygładzająco. Wchłania się szybko nie dając wrażenia tłustości, a na skórze pozostawia delikatny film chroniący ją przed czynnikami zewnętrznymi. Jest naturalnym filtrem UV ze względu na zawartą w swoim składzie substancję o budowie zbliżonej do filtrów przeciwsłonecznych oraz witaminę E i antyoksydanty.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ.


Szukaj