Kategorie

Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Pielęgnacja twarzy

W tej kategorii ma żadnych produktów

Pielęgnację cery można podzielić na: I stopień – oczyszczanie - Zabieg oczyszczania należy rozpocząć od oczyszczenia...

Więcej

Podkategorie

 • Cera mieszana

  Cera mieszana charakteryzuje się cechami zarówno cery suchej i cery tłustej (tzw. Strefa T). To znaczy, że przede wszystkim czoło, nos i brodę cechuje nadmierna praca gruczołów łojowych, występowanie zaskórników i rozszerzonych porów. Natomiast boki twarzy mają symptomy cery suchej z tendencją do przedwczesnego tworzenia się zmarszczek. Ten typ cery wykazuję duża wrażliwość i wymaga przemyślanej i konstruktywnej pielęgnacji. Polega ona na zbalansowaniu dwóch odmiennych typów cer.

 • Cera normalna

  Cechy skóry normalnej: skóra twarzy bez żadnych defektów, dobrze napięta, jędrna, różowa, sprężysta, dobrze nawilżona, gładka, delikatna, nie stwierdza się nadmiernego wysuszenia lub przetłuszczenia, prawidłowo reaguje na codzienną pielęgnację, naskórek złuszcza się w granicach fizjologicznych. Pielęgnacja: nie powinno się myć twarzy wodą z kranu, cera normalna wymaga delikatnych środków do demakijażu (mleczko, śmietanka, żele bez mydła, bez substancji powodujących podrażnienie skóry), po umyciu należy stosować tonik bezalkoholowy, krem dostosowany do wieku (w młodym wieku lżejszy o mniejszej ilości składników odżywczych, nie za tłuste), krem powinien chronić przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi i promieniowaniem UV, w okresie zimy – kremy o półtłustej konsystencji, kremy nawilżające na dzień, a kremy regenerujące na noc, osobom starszym o cerze normalnej zaleca się kremy regenerujące wzbogacone różnymi substancjami czynnymi i witaminami, z reguły cera normalna po dłuższym okresie czasu może przechodzić w skórę suchą, dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym proces ten możemy nieznacznie opóźnić, niekorzystny wpływa na skórę twarzy ma działanie dymu tytoniowego, mocna kawa, herbata, alkohol, leki stosowane ogólnie lub miejscowo.

 • Cera sucha

  Cera sucha jest bardzo delikatnym i wrażliwym typem skóry. Cechą charakterystyczną dla tej cery jest spowolniona praca gruczołów łojowych, wydzielających zbyt mało naturalnego czynnika natłuszczającego chroniącego przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W pielęgnacji cery suchej należy uwzględnić zarówno odpowiednie natłuszczenie jak i nawilżenie skóry. Ten typ wymaga intensywnej pielęgnacji, a szczególnie prawidłowego zabezpieczenia przed mrozem, wiatrem i promieniami słonecznymi.

 • Cera tłusta

  Cera tłusta charakteryzuje się nadmierną aktywnością wydzielniczą gruczołów łojowych. Często jest gruba, błyszcząca o rozszerzonych porach i szarawym zabarwieniu. Bardzo często nadmiernie reaguje na bodźce. Ten typ cery wymaga intensywnej pielęgnacji, której celem jest zapobieganie stanom zapalnym, nawilżenie, ściąganie porów oraz regulacja gruczołów łojowych. W trakcie pielęgnacji należy unikać gwałtownego odtłuszczania skóry, ponieważ efektem tego będzie nasilenie łojotoku. Z wiekiem w wyniku uregulowania się gospodarki hormonalnej organizmu, zmniejsza się praca gruczołów łojowych i często ten typ skóry przeobraża się w cerę mieszaną.

 • Pielęgnacja ust
 • Trądzik

Szukaj